به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، بهره برداری از شبکه فاضلاب و کلنگ زنی شبکه توزیع آب و انشعابات خانگی در منطقه کوی طاهر اهواز با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرایی و آغاز شده است.

شبکه فاضلاب در منطقه کوی طاهر اهواز به طول حدود ۱۰ کیلومتر لوله گذاری شد که جمعیت تحت پوشش این طرح ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است.

این طرح با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال و در مدت ۴ ماه اجرا شده است که با بهره برداری از این پروژه، مشکل فاضلاب چندین ساله این منطقه برطرف شده است.

همچنین در این آیین روند اجرایی توسعه، اصلاح و بازسازی ۱۰ کیلومتر شبکه توزیع آب و انشعابات خانگی منطقه کوی طاهر از امروز آغاز شد.

 این پروژه به طول ۳ کیلومتر خط اصلی و ۷ کیلومتر انشعابات خانگی در مساحت ۱۱ هکتار در منطقه کوی طاهر اجرایی می شود که برای تکمیل آن اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

 این آیین با حضور سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) و محمدرضا کرمی نژاد مدیر عامل آبفا خوزستان برگزار شد.

کوی طاهر یکی از مناطق حاشیه شهر اهواز است که هر ساله به ویژه در فصل زمستان ساکنان این منطقه با مشکل بسیار زیاد فاضلاب، آب گرفتگی معابر،‌ پس زدگی فاضلاب مواجه بودند.