مجید مختاری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مهم در سفر اخیر رییس جمهور و هیات دولت به استان اصفهان توسط نماینده مردم این شهرستان در مجلس و فرماندار شهرضا به عنوان خواسته به حق مردم این منطقه مطرح شد که انتظار می رود هر چه سریعتر به نتیجه برسد.
وی اظهار داشت: مشکلی که از دیرباز در زمینه تامین آب آشامیدنی و بهداشتی این شهرستان وجود داشته این بوده که تنها منبع تامین آب مردم از طریق آب‌های زیرزمینی و چاه هاست که برای جمعیتی بالغ بر ١۶٠ هزار نفر منبع چندان مطمئن و پایداری نیست.
مدیر آب و فاضلاب شهرضا افزود: با وجود حفر چاه های جدید در سال‌های اخیر، ظرفیت تامین آب و میزان مصرف مردم در نقطه مساوی قرار گرفته و با شروع فصل تابستان، افزایش دما و فعالیت کولرهای آبی که هر کدام بالغ بر ٢٠٠ تا ٣٠٠ لیتر آب در شبانه روز مصرف می کنند مشکلاتی در زمینه تامین آب مردم بوجود می آید.
وی ادامه داد: در واقع میزان مصرف، بیش از تامین و تولید چاه هاست که این موضوع باعث اُفت فشار و قطعی آب در برخی نقاط به ویژه در مکان‌های مرتفع می شود.
مختاری خاطرنشان کرد: در زمان حاضر وضعیت شبکه با تدبیری که در امور آب و فاضلاب این شهرستان انجام شد در بیشتر نقاط به حالت پایدار رسیده است و نیاز به آبرسانی سیار احساس نمی شود.
وی از شهروندان شهرستان شهرضا درخواست کرد که حداکثر صرفه جویی را در مصرف آب بویژه در موارد غیر ضروری داشته باشند.

در چند روز گذشته شماری از مردم شهرضا اظهار داشتند که افت فشار آب آشامیدنی در برخی از محله ها مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است.
شهرستان شهرضا در ٨٠ کیلومتری جنوب اصفهان است.