به گزارش خبرنگار ایرنا علی‌محمد زنگانه عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان اظهارداشت: همچنین در حوزه آب با توجه به اقدامات و برنامه‌های آب و فاضلاب و تخصیص اعتبارات مصوب شده از سفر رییس جمهور به گلستان در این حوزه، شاهد حفر و تجهیز چاه برای تامین و جبران کم آبی در استان بودیم، بطوری که کمبود هزار و ۶۶۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب در استان، اکنون ۳۰ درصد کمتر شده است.

وی تصریح کرد: از اقداماتی که لازم است مدیران در دستگاه‌های خود انجام دهند، مدیریت مصرف انرژی است که در ساعت اداری به میزان ۳۰ درصد و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد باید کاهش انرژی نسبت به مدت مشابه سال قبل برای ادارات ثبت شود.

وی ادامه داد: سال گذشته در همین ایام باتوجه به تعدد و تکثر خاموشی‌ها، شاهد نارضایتی‌های مردم بودیم که امسال هیچ قطعی نداشتیم که عامل اصلی آن مدیریت مصرف است و از سوی دیگر اسامی اداراتی که مدیریت مصرف نداشتند به آنان در قالب اخطار داده شده و اگر رعایت نکنند، شاهد برخوردهای قانونی به آنان خواهیم بود.

وی در ادامه به شیوع مجدد کرونا همزمان با کشور در گلستان اشاره کرد و یادآور شد: در روزهای اخیر شاهد افزایش بستری شدگان ناشی از ابتلا به این ویروس و همچنین بیشتر شدن بیماران سرپایی هستیم که نیاز است دستگاه‌های اجرایی استان و آحاد مردم همچنان شیوه نامه های بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: همچنین از هفته آتی جلسات هفتگی کرونا از سر گرفته خواهد شد.

اکنون در گلستان ۱۰۰ مبتلا به کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌های این استان بستری هستند که براساس آمارهای موجود تعداد مبتلایان بعد از گذشت حدود یک و نیم  ماه سه رقمی شد.

استاندار گلستان گفت: با توجه به تهدیدات نرم افزاری و سخت افزاری دشمن و همچنین به منظور جلوگیری از تهدیدات احتمالی، نیاز است تا خودمراقبتی و خود حفاظتی در دستگاه‌ها با محوریت مدیران ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌ها انجام شود.

زنگانه اضافه کرد: با توجه به قرار داشتن استان در شرایط خاص و منطقه استراتژیک برنامه ریزی شده تا مرکز سرمایه‌گذاری استان در قالب شورای روابط خارجی فعالیت‌های خود را افزایش دهد.

وی افزود: با توجه به برقراری روابط با ترکمنستان به ویژه همسایه بودن با استان بلخان آباد این کشور و همچنین برقراری روابط با جمهوری تاتارستان روسیه که زمینه ایحاد همکاری در قالب یادداشت تفاهم‌نامه‌های همکاری به امضا رسیده، نیاز است تا شورای روابط خارجی استان زمینه حضور سرمایه‌گذاران را فراهم آورد.

وی ادامه داد: همچنین در سفری که به تاتارستان داشتیم، بنا شد تا برای امضا تفاهم‌نامه‌های همکاری، رییس جمهوری این استان روسیه به گلستان سفر کند و روابط بیش از گذشته گسترش یابد.

استاندار گلستان گفت: همچنین با توجه به ایجاد روابط خواهرخواندگی با ایالت منگستائو کشور قزاقستان، یکی از اولویت‌های برقراری روابط گلستان با این ایالت، برداشت روادید بین ۲ کشور است تا تجار و بازرگانان آن کشور بتوانند با استفاده از ظرفیت ایجاد شده در منطقه آزاد تجاری اینچه برون، به راحتی بتوانند کارهای خود را انجام دهند.

زنگانه تاکید کرد: این اقدامات در راستای تحقق هدف‌گذاری ۵۹۹ میلیون دلاری صادرات از این استان باتوجه به ظرفیت و توان گلستان به کشورهای همسایه است.

وی یادآور شد: همجنین در تلاش هستیم تا اجرای راه‌آهن و کریدور اینچه برون، شاهرود، طبس، بندرعباس را به شرکا و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی واگذار کنیم.