به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم تاجیک‌نوری روز چهارشنبه در جریان بازدید از اداره آب و فاضلاب پیشوا و مخازن تأمین آب شهرستان گفت: فلسفه وجودی مدیران در کشور، خدمت به مردم است و جلب رضایتمندی آنان باید در اولویت مسئولان قرار گیرد، اگر مسئولی نمی‎تواند به دلیل برخی از ملاحضات قانونی و کمبودها مشکل مردم را حل کند، نباید به این مسائل و مشکلات دامن زده و موجب نارضایتی آنان شود.

وی با تأکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع توسط کارکنان دولت گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی به ویژه ادارات خدمات رسانی موظفند تا دوره‌های آموزشی برخورد با ارباب رجوع را برای کارکنان خود برگزار کنند تا رضایت حداکثری آنان را جلب نمایند.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: یکی از مهمترین اصول رعایت حقوق و تکریم ارباب رجوع، بیان صادقانه مشکلات با مردم است که این امر موجب همراهی آنان با دستگاه‌های مختلف اجرایی می‌شود.

تاجیک‌نوری اظهار داشت: اعتماد به مردم و طرح صادقانه مشکلات با آن‌ها و همچنین اطلاع‌رسانی به موقع، ضمن آنکه فشار روانی را در مواقع بحران کم می‌کند، موجب همراهی و همکاری مردم با ادارات و ارگان‌های دولتی می‌شود.

فرماندار پیشوا تصریح کرد: تامین آب در سه بخش آشامیدنی، کشاورزی و صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ولی با توجه به نقش حیاتی آب در حوزه آشامیدنی، لازم‌ است تا اداره آب و فاضلاب، پیش‌بینی‌های لازم برای عبور از زمان بروز بحران‌های احتمالی برای تامین آب مردم را انجام دهد.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.