محمد فرهاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آمار البته در فصل گرم و در آینده ممکن است افزایش یابد و شرکت آبفا در طول هفته به صورت مداوم، آب شرب مورد نیاز این روستاها را با تانکر تامین می کند.

وی اضافه کرد: شرکت آبفا با اجرای پروژه های کوتاه، میان و بلندمدت تلاش می کند تامین آب روستاهای دارای مشکل را مدیریت کرده و فصل گرم پیش رو با کمترین تنش سپری شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان یادآور شد: با توجه به اینکه در شرق استان با کاهش منابع آبی مواجه هستیم، در صورت همراهی مردم و مدیریت صحیح مصرف، کمترین تنش آبی را خواهم داشت.

فرهاد ادامه داد: اگرچه شرکت آبفا برنامه ریزی های لازم برای عدم وقوع تنش آبی و همچنین کمترین قطعی و افت فشار را انجام داده اما با این حال توصیه ما به شهروندان مدیریت مصرف و صرفه جویی است.

وی افزود: با توجه به فرا رسیدن تابستان و قرارگیری در دوره اوج مصرف آب، استفاده از کولرهای آبی به جای گازی، کاهش زمان استحمام و بکارگیری سردوش های کاهنده مصرف و عدم باز گذاشتن آب در هنگام مسواک زدن می تواند از جمله راهکارهای ساده و در عین حال کاربردی مدیریت مصرف آب در میان خانواده ها باشد.

در حال حاضر ۵۴۵ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره مند هستند که ۴۱۰ هزار مشترک آن شهری و ۱۳۵ هزار مشترک نیز روستایی است.