به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری البرز، «مجتبی عبداللهی» روز سه شنبه در نشست با مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که در کرج برگزار شد، افزود: اکنون بیش از ۷۰ درصد آب آشامیدنی البرز از سفره های زیر زمینی تامین می شود که باید این مقدار کاهش یابد.

وی بیان داشت: تخصیص حق آبه ۶۰ میلیون متر مکعبی از محل سدهای  استان البرز از مطالبات مردم این استان است که باید تدابیری اتخاذ شود تا حق آبه استان از محل سدهای مستقر افزایش یابد.
عبداللهی افزود: چندی پیش ۵۵ میلیون متر مکعب حق آبه جدید از محل سدهای البرز به استان اختصاص یافت ولی زیرساخت های لازم برای بهره برداری از آن  مهیا نبود.
وی ادامه داد: ارتقا زیرساخت هایی همچون تصفیه خانه آب و فاضلاب در استان جهت بهره برداری این سهم ضروری است که البته طی ماه های اخیر تحولات محسوسی در این راستا مشهود بوده است.
عبداللهی گفت: اکنون درصدد هستیم که میزان بهره برداری آب از منابع زیرزمینی استان را به ۵۰ درصد برسانیم  و برای این منظور به ۶۰ میلیون متر مکعب حق آبه دیگر از سدهای امیرکبیر و طالقان نیاز داریم.
وی افزود: رینگ شبکه آبرسانی استان یک نیاز اساسی جهت ساماندهی شبکه آبرسانی و افزایش کیفیت ارائه خدمت به مردم است.
استاندار البرز با تشریح شرایط استان و رشد روز افزون جمعیت، گفت: باید شرایطی فراهم شود که با حمایت های ملی و عزم استانی بتوانیم زیرساخت های آب و فاضلاب استان در شهر و روستا را ارتقا دهیم.
بابک جعفری مدیرعامل  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست، گفت: عقب ماندگی تاریخی در مخازن آب استان البرز وجود دارد  که با بررسی مشکلات تاب آوری شبکه های آبی و مخازن البرز افزایش می یابد.
وی افزود: بررسی منابع آبی بخصوص آب شرب استان البرز از محورهای اصلی سفر به این استان بود و با توجه به عقب ماندگی تاریخی که در مخازن آب استان البرز وجود دارد و با بررسی مشکلات در صدد هستیم تاب آوری شبکه های آبی و مخازن البرز افزایش یابد.