حسین اکبریان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل قدمت حدود ۵٠ ساله شبکه فاضلاب در این خطه نقاطی دچار خرابی شده است که بطور حتم باید بهسازی و نوسازی شود.

وی ادامه داد: برای مرحله نخست اصلاح و بازسازی شبکه حداقل یک هزار میلیارد تومان نیاز داریم که بخشی از آن از مصوبات سفر رییس جمهور به اصفهان تامین شده است.

اکبریان اظهارداشت: بخش قابل توجهی از حوادث شهری که این روزها نیز بیشتر شده ناشی از فرسودگی شبکه فاضلاب است بنابراین اصلاح آن اهمیت بالایی دارد.

مدیرعامل آب وفاضلاب اصفهان همچنین درباره شرایط خشکسالی در استان و کسری منابع آبی تصریح کرد: اصفهان همچنان با کمبود ۲ متر مکعب بر ثانیه آب آشامیدنی در اوج ساعات مصرف روبه روست اما با این حال سعی کرده ایم با تمهیداتی قطعی آب در شبکه نداشته باشیم.

اکبریان اضافه کرد: امسال در مناطقی افت فشار آب شبکه گزارش شد اما تاکنون نیازی به توزیع آب با تانکر نبوده است و پیش بینی می شود که بتوان تابستان را با همین شرایط سپری کرد.

وی تاکید کرد: از عموم مردم درخواست داریم مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدررفت را اولویت خود قرار دهند زیرا بدون این امر مشکلات جدی خواهیم داشت. 

شرکت آب و فاصلاب اصفهان،  یکصد شهر و ۹۴۸ روستای استان را تحت پوشش دارد.