به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد کلاته روز دوشنبه در کار گروه بهداشت و درمان شهرستان ششتمد افزود: در صورت اصلاح و نوسازی شبکه آب و نظارت مناسب شبکه آب و فاضلاب بیش از ۴۰ درصد مشکلات حوزه آب این شهرستان برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت بهینه مصرف آب در فصل گرما، اظهار داشت: در مواردی انشعابات غیرمجاز آب وجود دارد که به متخلفان اخطار داده شده است، در صورت اصرار به استفاده غیر مجاز آب موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شود.

فرماندار ششتمد با بیان اینکه راهکار رفع مشکلات انعکاس آنها به صورت حاد نیست، گفت: برای نمونه آب یکی از مناطق روستایی پر جمعیت این شهرستان به علت قطعی چندین ساعته برق دچار مشکل شد که قابل پیش‌بینی نبود.

کلاته افزود: در برخی مناطق روستایی جاری شدن فاضلاب در معابر تهدیدی برای بهداشت عمومی محسوب می شود که لازم است، اداره آب و فاضلاب نسبت به رفع آن اقدام کند.

وی ادامه داد: با توجه به احتمال فراگیری بیماری‌های واگیردار در سطح جامعه، لازم است شبکه بهداشت و درمان تمهیدات لازم در این موارد را داشته باشد.

ششتمد با وسعت سه هزار و ۷۸۶ کیلومتر مربع، دارای ۲۴ هزار نفر جمعیت است. این شهرستان دارای ۲ بخش مرکزی و شامکان، ۴۸ دهیاری و ۵۳ آبادی است. مرکز شهرستان تازه‌ تاسیس ششتمد در ۲۴۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.