سلمان افروشه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه پس از وقوع زمین لرزه های یادشده بلافاصله تمامی اکیپ های اتفاقات آبفا در سراسر شهرستان قشم به حالت آماده باش در آمدند، افزود: با اعلام این آماده باش به اکیپ های یادشده آنها بررسی ها خود را از خطوط انتقال آب آغاز کردند.

وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده از سوی اکیپ های اعزامی چند مورد قطعی برق در سد «خالصی» و «طبل» گزارش شد که برای رفع مشکل این قطعی برق ۲ ژانراتور روشن شد تا انتقال آب قطع نشود، همچنین ۲ یا سه مورد از آب شیرین کن ها هم دچار قطعی برق شده بودند که بعد از گذشت یک ساعت برق آنها وصل و در مدار تولید آب قرار گرفتند.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان قشم توضیح داد: در ارزیابی های انجام شده از سوی اکیپ های اتفاقات آبفای قشم یک مورد شکستگی خط انتقال هم در آب شیرین کن «رمچاه» به سمت مقصد گزارش شد، که به خاطر این آسیب دیدگی این آب شیرین کن خاموش شد که کارشناسان و اکیپ های اتفاقات و امداد در حال رفع این مشکل هستند که با تعمیر این شکستگی این آب شیرین کن هم وارد مدار تولید آب آشامیدنی می شود.

افروشه اضافه کرد: پس از زمین لرزه های اخیر یک مورد شکستگی دیگر هم در یکی از واحدهای آب شیرین کن شهر بندری «درگهان» ثبت و گزارش شد که با تلاش همکاران آبفا آن هم رفع شد و تمامی تاسیسات تامین آب با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار گرفتند و مردم نگران تامین آب شرب خود نباشند.

از ساعت ۲ و ۲ دقیقه و هفت ثانیه با مداد شنبه یازدهم تیر ۱۴۰۱ تا کنون ۲۴ بار بندر خمیر و مناطق اطراف آن لرزیده که ۲ زلزله آن ۶.۱ و ۶.۳ ریشتری بوده به طوری که وحشت مناطق زلزله زده و شهرهای اطراف آن را در بر گرفت و مردم را به خیابان ها و بوستان ها کشاند.