امید صابری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در یک ماه گذشته پایش، شناسایی و قطع انشعاب های غیرمجاز آب شهر کهریزک به عنوان بخشی از برنامه های پیش بینی شده در زمینه کاهش مشکلات کمبود،  تامین پایدار آب آشامیدنی مشترکان، و گذر بدون تنش از فصل گرم سال در دستور کار این امور قرار گرفت و اجرایی شد.

وی، با اشاره به آسیب های جدی انشعاب های غیرمجاز به شبکه توزیع آب و افزایش حجم آب به حساب نیامده، افزود: در همین چارچوب، از نخستین روزهای خردادماه، طرح پایش انشعاب های شهری و روستاهای کهریزک با جدیت آغاز شد و با تلاش گروه های عملیاتی امور آبفای کهریزک، هفت رشته انشعاب غیر مجاز در شهر کهریزک شناسایی و قطع شد.  

صابری با اشاره به اینکه چهار رشته از این انشعاب ها در اراضی دادگستری و سه رشته در شهرک فرهنگیان در حال بهره برداری غیرمجاز از شبکه توزیع آب بودند اظهار داشت: در ادامه طرح پایش و شناسایی انشعابات غیر مجاز جهت کاهش تنش آبی و گذر از بحران کم آبی، تعداد ۱۲ رشته انشعاب غیر مجاز با مصرف کارگاهی و کشاورزی(باغچه) در روستاهای قیصرآباد و شریف آباد شناسایی و ضمن انجام اقدامات لازم جهت جمع آوری و قطع انشعاب های غیر مجاز، مراحل قانونی در زمینه برخورد با متخلفین در حال انجام است.

شهر کهریزک در جنوب شهرستان ری واقع است و امور آب و فاضلاب این شهر، جمعیت شهری و روستایی بالغ بر۸۱ هزار نفر را زیر پوشش خدمات رسانی دارد.

آبفای منطقه ۶ تهران، کل محدوده شهرداری منطقه ۲۰ و بخشی از منطقه ۱۵ تهران با جمعیت ثابت شهری و روستایی به تعداد ۵۵۸ هزار و ۶۸۴ نفر را زیر پوشش دارد و به دلیل خدمت رسانی به زائران  بارگاه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، در واقع یک شهر  با جمعیت یک میلیون نفری را زیر پوشش خدمات دهی قرار داده است.