حسن حقیقی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: عبور از بحران تنش آبی یک وظیفه همگانی بوده و همکاری سایر نهاد ها برای مدیریت بهتر مصرف آب ضروری است.

وی با اشاره به دیدار با شهردار منطقه ۲۰ و بررسی مسائل و اولویت های آبفا بویژه در زمینه جانمایی و نصب مخزن افزود: با توجه به شرایط آبی منطقه و پیش رو بودن روزهای سخت به دلیل کمبود شدید منابع آبی بر توسعه همکاری دوجانبه تاکید می شود.

این مسئول، رفع موانع و سرعت بخشیدن به روند جانمایی و احداث مخزن های اضطراری را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مقرر شد با همکاری شهرداری از ظرفیت های موجود در سطح شهر (بیلبوردها و تلویزیون های شهری ) در راستای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب استفاده شود.

مدیرآبفای منطقه ۶ تهران، همچنین بر جلوگیری از استفاده آب آشامیدنی در آبیاری فضای سبز تاکید کرد و گفت: با افزایش دما، نیاز مردم به آب آشامیدنی به مراتب افزایش می یابد، به همین منظور با فرهنگ سازی هر چه بهتر در سطح شهر می توان شهروندان را در خصوص صرفه‌جویی بیشتر در مصرف آب و حراست از منابع آبی آگاه کرد.

به گزارش ایرنا، دیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ و شهردار منطقه ۲۰ تهران در چهارمین روز از هفته صرفه جویی که به روز" صنعت دانش بنیان، اشتغال آفرینی و استفاده بهینه از آب و پساب" نامگذاری شده برگزار شد.

شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ شهر تهران به مرکزیت شهرستان ری، منطقه ای به وسعت ۸۰ کیلومترمربع از شهر تهران، پنج شهر باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، خاورشهر و قیام دشت و ۷۲ روستای جنوب تهران و شهرستان ری را شامل می شود و به ۲۸۴ هزار مشترک آب و فاضلاب شهری و روستایی خدمات رسانی می کند.