علیرضا صفاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکل آب شرب معلم کلایه که از رودخانه کوچنان تامین می‌شود و دارای گل و لای است، چندین مرتبه به اداره آبفا اطلاع داده شده و مراحل تغییر انتقال آبرسانی در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: قرار شده با احداث یک مجتمع آبرسانی، آب شرب معلم کلایه از رودخانه دینه رود تامین شود که این مهم تا دوسال آینده محقق می‌شود.

صفاری در خصوص مشکلات قطع و وصل تلفن و اینترنت این شهر گفت: ما در این موضوع بارها با پیمانکار مخابرات و با شهرستان قزوین نشست‌های مختلفی داشتیم تا موضوع هرچه سریع تر برطرف شود.

این مسؤول بیان داشت: مشکل تلفن های شهر معلم کلایه این است که این شهر فاقد شبکه فیبر نوری است و تلفن و اینترنت این منطقه کاملا از طریق دکل های بی سیم کار می‌کنند و باعث قطعی آن می‌شوند.

شهردار معلم کلایه در خصوص آخرین وضعیت راه اندازی کارخانه آسفالت این شهر نیز گفت: کارخانه آسفالت به بخش خصوصی واگذار شده و در حال راه اندازی است، متاسفانه مشکل و مانع اصلی در پیش روی این کارخانه فقدان دستگاه‌ها و ماشین آلات بوده که به دلیل تحریم امکان واردات آن وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: انتظار شهروندان معلم کلایه مبنی بر رفع پستی و بلندی معابر کاملا به حق بوده و هم اکنون با اقدامات دیگری به پر کردن این گودال ها اقدام می شود.

صفاری همچنین در خصوص حضور اتباع خارجی در شهر معلم کلایه یادآور شد: برای ساماندهی و مدیریت این موضوع نیازمند قانون هستیم که این مهم بهتر است از طریق اداره کل اتباع خارجی استانداری صورت پذیرد.