به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «منوچهر فخری» روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل آبفا استان کرمانشاه که با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد، عنوان کرد: کشور ایران وارد یک چالش خشکسالی ۳۰ ساله شده و هر چند ۱۰ سال از این چالش را پشت سر گذاشته ایم ولی برای گذر از این بحران نیازمند برنامه ریزی مناسب در زمینه مدیریت منابع آبی موجود و همراهی مردم هستیم.

وی گفت: از همان روزهای ابتدایی ورود استاندار کرمانشاه به استان، با دستور وی قرارگاه تنش آبی در حوزه عمرانی تشکیل شد و طی این مدت کارهای بسیار خوبی به ویژه در حوزه تامین آب شرب شهر کرمانشاه صورت گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه توضیح داد: در این مدت طرح رفع نقص خط انتقال سد گاوشان به کلانشهر کرمانشاه با کمک تیم‌های عملیاتی پنج استان دیگر، رفع شد و همچنین با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان، خط اضطراری هم به بهره‌برداری رسید و کمک خواهد کرد شهروندان کرمانشاهی در زمینه آب شرب با مشکلات کمتری روبرو باشند.

وی به تلاش های صورت گرفته در حوزه آبفا در زمینه کاهش تنش های آبی اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، چندین چاه جدید در سطح شهر حفر شد و همچنین چاه‌های در اختیار ادارات هم به شبکه وصل شد و با مجموع این اقدامات شاهد وضعیت بهتری در این زمینه هستیم. این پروژه با اجرای خطوط بین مخازن تکمیل می‌شود تا در آینده گرفتار مشکل نشویم.

فخری در ادامه از خدمات «علیرضا کاکاوند» مدیرعامل پیشین آبفا در طول دوران مدیریت خویش تقدیر و رسیدگی به پرسنل آبفا را در خصوص تامین مسکن و زمین مورد نیاز آنها یکی از اولویت های کاری مدیرعامل جدید دانست و گفت: دکتر داودی از بدنه این مجموعه و از مدیران دارای دانش این حوزه است و می‌توانند خدمات ماندگاری در این حوزه انجام دهند.

در انتهای این جلسه از زحمات ۲ ساله «علیرضا کاکاوند» تقدیر و «رضا داودی» به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه معرفی شد.