«پیمان رضایی» روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: خسارت های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انشعابات غیرمجاز موجب نگاه ویژه شرکت آبفا استان کرمانشاه به انشعابات غیر مجاز و برخورد با عاملین برقراری اینگونه انشعابات شده است.

وی تصریح کرد: هر مشترکی که ملک آن مشمول مواردی همچون انشعاب آبی که به صورت مستقیم از شبکه آبرسانی گرفته شده و فاقد کنتور آب باشد، استفاده از بای پس(میانبر) برای کنتور، نصب انشعاب فرعی قبل از کنتور، ایجاد اختلال در عملکرد کنتور، استفاده مشترک ۲ یا چند ملک از یک انشعاب قانونی به علت عدم پرداخت حق امتیاز آب از سوی دیگر استفاده کنندگان بجز مالک واقعی اشتراک خریداری شده تخلف است.

معاون خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه ادامه داد: استفاده از انشعاب برای مواردی که برای نوع کاربری آن تعریف نشده باشد، عدم نصب کنتور بر روی انشعاب دارای امتیاز، استفاده از کنتورهای تعمیری و یا غیراستاندارد، باز نمودن شیرآلات و یا انشعابات مسدود شده توسط مشترک بدون هماهنگی و کسب مجوز لازم از شرکت آبفا، ساخت ملک بر روی شبکه توزیع آب شرکت آبفا و نصب مستقیم پمپ آب بدون مخزن در ساختمان از دیگر موارد تخلف و انشعاب غیر مجاز تلقی می‌شود.

وی پایش منسجم شهرها و روستاهای استان به منظور شناسایی انشعابات غیر مجاز و برخورد قضایی جدی با دارندگان این انشعابات را از جمله اقدامات این شرکت برای شناسایی متخلفین و برخورد قانونی با این معضل اجتماعی دانست.

رضایی افزود: افراد دارای انشعابات غیرمجاز پس از شناسایی می‌توانند با پرداخت جریمه قانونی و حق انشعاب، انشعاب آب خود را قانونی نموده و از خدمات شرکت آبفا به صورت قانونی بهره مند شوند.

وی در پایان از مردم استان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف با سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تماس حاصل کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

این استان ۵۴۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.