مرتضی باقریان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برخی خبرها در فضای مجازی در مورد مشکل آب شرب در خرانق افزود: بحران آب این منطقه  بسیار جدی است و اگر صرفه جویی از سوی مردم صورت نگیرد قطعا در مرداد ماه با بی آبی شدید روبرو خواهیم شد .

وی اضافه کرد: در سال گذشته آب مخزن به صفر رسید و بعلت وجود گل و لای، مردم با مشکلات گوارشی روبرو شدند .

عضو شورای شهر خرانق با بیان اینکه جمعیت زیاد باعث شده ساخت و سازها نیز افزایش یابد تصریح کرد: شهر خرانق در مسیر زائرین مشهد مقدس قرار دارد و نیازمند آب زیاد است؛ از اهالی شهر خرانق می خواهیم در مصرف آب آشامیدنی و آب مصرفی(شور)  به شدت صرفه جویی نمایند.

عضو شورای شهر خرانق گفت:متاسفانه ذخیره آب مصرفی (آب شور) در شهر خرانق به شدت کم شده است. 

وی با اعلام این خبر که بنا به مصوبه شورای شهر خرانق از اول تیرماه آب شیرین در شهر خرانق محدود می شود افزود: ساعت برداشت آب شیرین از اول تیرماه تا اطلاع بعدی از ساعت ۱۷ تا ۲۲ می‌باشد.

عضو شورای شهر از مردم فهیم شهر خرانق و مسوولان شهرستان و استان  یزد هم خواست تا مشکل آب شرب و مصرفی خرانق را به صورت ویژه پیگیری نمایند؛ باتوجه به این موضوع که شهر خرانق در مسیر جاده طریق الرضا قرار دارد و مساله کم آبی شهر واقعا جدی است.

خرانق در شمال یزد و در ۷۰ کیلومتری شهرستان اردکان، در مسیر جاده اردکان به طبس قرار گرفته است. 

شهرستان ۱۲۰  هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.