به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا افلاطونی روز یکشنبه در کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان قزوین افزود: تامین آب مهم ترین نیاز برای اجرای فاز دوم و آماده سازی اراضی مربوط به آن در شهرک گلخانه ای نودهک به شمار می رود که مقرر شده از محل سد نهب برقرار شود.

وی اظهار داشت: از محل اعتبارات سفر رییس جمهور ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیز بابت آماده سازی شهرک های کشاورزی از جمله شهرک گلخانه ای نودهک اختصاص یافته که امروز به استان ابلاغ شد. 

این مسوول همچنین گفت: با این مصوبات راهگشا موانع پیش روی آماده سازی فاز دوم شهرک گلخانه ای نودهک مرتفع می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین افزود: شهرک گلخانه ای نودهک تا سطح هزار و ۵۰۰ هکتار قابلیت توسعه دارد و با آب و خاک بسیار حاصلخیز قابلیت تولید ۱۲۵ هزار تن محصولات باغی را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه فاز اول این شهرک گلخانه ای در ۷۱ هکتار اجرا شده و در قالب آن ۵۲ قطعه زمین به سرمایه گذارتن واگذار شده که سه هکتار آن آماده بهره برداری است،افزود: آب،برق و گاز فاز نخست تقریبا تامین و نهایی شده و امیدواریم با همکاری دستگاه ها شاهد تامین زیرساخت ها در فاز دوم این شهرک نیز باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین با بیان اینکه آب فاز اول این شهرک از محل چاه متعلق به جهاد کشاورزی تامین شده و برای فاز دوم نیازمند تخصیص آب به میزان پنج میلیون متر مکعب هستیم،گفت: فاز دوم شهرک گلخانه‌ای نودهک تاکستان در ۵۰۰ هکتار اجرایی خواهد شد که به تنهایی بیش از پنج برابر مساحت گلخانه های در حال بهره برداری در استان است.

وی در ادامه از ارایه ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران شهرک گلخانه ای نودهک خبر داد و گفت: این شهرک با توجه به همجواری با راه آهن و آزادراه و خاک حاصلخیز می تواند قطب تولید محصولات کشاورزی صادرات محور شود و برای پنج هزار نفر به شکل مستقیم اشتغالزایی کند.

در این نشست در خصوص راه های اجرای مواد ۲۰ و ۲۱ قانون توزیع آب و صدور پروانه ها و نحوه عملیاتی کردن مصوبه انتقال آب از سد نهب بحث و گفت وگو شد.