داراب بیرنوندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وجود انشعابات غیرمجاز آب در نقاط مختلف شهری و روستایی استان قزوین علاوه بر اینکه حقوق سایر شهروندان را تضییع می‌کند، با برداشت بی رویه خدمات رسانی در حوزه آب شرب را مختل کرده و به منابع آبی نیز آسیب می‌زند.

وی اضافه کرد: در سطح برخی روستاها سکونت گاه‌های غیررسمی وجود دارد که برخی اقدام به ساخت باغ و یا ویلا کرده‌اند و در خصوص مصرف آب شرب هیچ گونه رعایتی ندارند، بررسی‌ها نشان داده این باغ ویلاها در روزهای پنجشنبه و جمعه بیشترین میزان مصارف را از خود نشان داده‌اند که غیرمنطقی است.

بیرنوندی تصریح کرد: در یکی از برداشت‌های بی رویه در سکونت‌گاه‌های غیررسمی، آب بهای یکی از مشترکان ۲۰ میلیون تومان بود که معادل ۲۰ تانکر آبرسانی است، بعدها متوجه شدیم این مصرف غیرمنطقی بوده و سریعا برخوردهای قانونی با فرد مورد نظر صورت گرفت.

این مسؤول با بیان اینکه به گزارش دهندگان در خصوص انشعابات غیرمجاز آب و چاه‌های غیرمجاز پاداش داده می‌شود، گفت: هر شهروندی با گزارش به سامانه ۱۲۲ یک انشعاب آب و یا چاه غیرمجاز گزارش کند و منجر به کشف شود، از شرکت آب و فاضلاب پاداش دریافت می‌کند.

بیرنوندی با تشکر از دستگاه قضایی استان قزوین در برخورد با انشعابات غیرمجاز آب گفت: خوشبختانه دستگاه قضایی تعامل خوبی با شرکت داشته و در برخورد با متخلفان و کسانی که حقوق عامه را تضییع می‌کند، اهتمام بسیار بالایی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین یادآور شد: در شرایطی که کشور با بحران کم آبی مواجه است و منابع آب‌های زیرزمینی نیز پایین رفته، متخلفان با انشعاب غیرمجاز باعث می‌شوند تا مدیریت و خدمات رسانی در جامعه مختل شود.