حسین سعیدی راد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا حجم مخازن آب آشامیدنی شهر گنبد را ۳۵ هزار متر مکعب اعلام کرد و اظهارداشت: مدتی است به خاطر بیشتر شدن مصرف آب و همچنین قطعی برق به دلایل مختلف از جمله سرقت کابل و ایجاد مشکل در ایستگاه پمپاژ چاه‌ها، سطح مخازن ذخیره آب گنبدکاووس ۳۰ درصد کاهش یافته است و ادامه این وضعیت باعث افت فشار و قطعی آب مردم در زمان‌های پیک مصرف می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب گنبدکاووس با اشاره به گرمای شدید و بی سابقه هوا و متعاقب آن افزایش مصرف آب آشامیدنی، از عموم مردم شهرستان تقاضا کرد برای جلوگیری از قطع آب از مصارف غیر ضرور مانند شست و شوی حیاط، خودرو، آب پاشی پیاده رو، خیابان و فرش خودداری کنند.

سعیدی‌راد، مصرف مردم شهر گنبدکاووس و ۱۱ روستای اقماری آن را در زمان پیک مصرف در ماه‌های تیر و مرداد ۸۳۳ لیتر بر ثانیه اعلام  و اضافه کرد : با ادامه دار بودن وضعیت فعلی، تا قبل از ورود به این ماه‌ها مصرف از دوران پیک عبور خواهد کرد.

وی یادآور شد: سال گذشته شهر گنبد در پیک مصرف ۳۵۳ لیتر بر ثانیه کمبود آب داشت که امیدواریم با تکمیل پروژه‌های آبرسانی و حفر چاه‌های جدید بخشی از این کمبود مرتفع می‌شود.

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت ۶۵ هزار مشترک آب و فاضلاب شهری و ۳۶ هزار مشترک روستایی دارد.