به گزارش ایرنا؛ مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب چشمه به تصفیه خانه آب شهر ریجاب با حضور «اتابک جعفری» مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور، نماینده شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، فرماندار شهرستان و جمعی از مسوولان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در این مراسم گفت: با بهره برداری از این پروژه ها اهالی شهر ریجاب و سه روستای (ژالگه، گوشکوری، داراب) با جمعیتی بیش از پنج هزار و ۹۰۲ نفر و ۳۹ روستای شهرستان با جمعیتی بیش از چهار هزار و ۴۴۹ نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

«علیرضا کاکاوند» افزود: این پروژه ها با اعتباری بیش از یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال شامل سه هزار و ۲۰۰ متر لوله گذاری در شهر ریجاب و ۹۵ کیلومتر لوله گذاری، احداث ۴۱ باب مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۲ هزار و ۳۵۰ مترمکعب، ساخت ۲۵ باب موتورخانه به ظرفیت ۷۱۲ مترمربع و ۲۵ واحد ایستگاه پمپاژ در ۳۹ روستای شهرستان است.

نماینده مردم شهرستان‌های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: هزار میلیارد تومان اعتبار به پروژه های شرکت آبفا استان تخصیص داده شد که به نحو احسن نیز از آن استفاده می شود.

«مجتبی‌ بخشی پور» افزود: امسال ۳۶۰ پروژه ملی در حوزه آب استان کرمانشاه داشتیم که  ۱۵۰ پروژه آن استانی شد و از ۱۴۰ پروژه فاضلاب ملی ۱۰۰ پروژه نیز استانی گردید.

وی اظهار کرد: خوشبختانه امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه های آبرسانی به ۱۰۰ روستا در دو شهرستان اسلام آباد و دالاهو بودیم.

بخشی پور با تاکید بر اینکه نگاه دولتمردان به مقوله آب باید نگاهی بین المللی باشد، گفت: خواسته ما از مسئولان کشوری و استانی تسریع در اجری پروژه های آبرسانی در دست اقدام دو شهرستان اسلام آباد غرب و دالاهو، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر کرندغرب، دریافت مجوز ۶ حلقه چاه درشهر اسلام آباد غرب و اجرای تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای گهواره، ریجاب و حمیل است.

دالاهو در ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه حدود ۴۰هزار نفر جمعیت دارد.