ه گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا فاتحی‌نژاد روز دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت دفع فاضلاب شهرک گلشهر و باغشهر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: سازندگان این شهرک‌ها با بی‌توجهی به انجام تعهدات قانونی و استانداردهای ساخت و ساز در دفع فاضلاب، مشکلات عدیده‌ای را برای سکنه و محیط زیست ایجاد کرده‌اند که رفع آن امروز در اولویت مسئولان قرچک و استان تهران قرار دارد.

وی اظهار داشت: پس از بازدید میدانی از محل این شهرک، کمیته‌ای فنی متشکل از فرمانداری، دادستانی، شهرداری، آبفا، راه و شهرسازی و دیگر اعضای شورای تأمین در قرچک تشکیل شد تا با استفاده از نظرات کارشناسان و عمل به دستورات استاندار تهران و ادارات کل مرتبط ،  این مشکل در کمترین زمان برطرف شود.

فاتحی‌نژاد گفت: بنابر دستور استاندار تهران و پیگیری‌های شهرستان برای ساماندهی فاضلاب شهرک‌های گلشهر و باغشهر، شرکت آبفای استان تهران با اختصاص اعتبار مورد نیاز، به زودی عملیات لایروبی سیستم دفع فاضلاب را آغاز می‌کند.

وی افزود:پس از عملیات لایروبی، تأسیسات موقت تا زمان بهره‌برداری کامل از تصفیه‌خانه شهرستان به منظور جمع‌آوری فاضلاب این شهرک‌ها با همکاری ادارات و دستگاه‌های مرتبط و تخصیص اعتبارات مورد نیاز ایجاد می‌شود.

فرماندار قرچک با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان گفت: در جریان احداث مجتمع‌های مسکونی لازم است تا تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز سکنه پیش‌بینی و اجرایی شود چرا که پس از سکونت افراد، رفع مشکلات یا امکان پذیر نیست و یا به مراتب با هزینه‌های بیشتری همراه می‌شود.

بی توجهی به احداث سیستم دفع فاضلاب شهرک مسکونی موسوم به گلشهر در منطقه پوئینک قرچک موجب شده تا بخشی از فاضلاب این مجتمع مسکونی وارد معابر و مناطق اطراف آن شده و مشکلات عدیده‌ای برای ساکنان و همسایگان این مجتمع ایجاد شود.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.