به گزارش خبرنگار ایرنا، تصفیه‌خانه زاهدان ابتدای جاده گوربند در مساحت ۲ هکتار واقع شده و ظرفیت این تصفیه‌خانه ۷۵ هزار متر مکعب در روز است.

تصفیه خانه زاهدان ۲ حجم ذخیره با مخازن پنج هزار مترمکعبی دارد همچنین آب ورودی به این تصفیه‌خانه توسط لوله فولادی به قطر ۹۰۰ و به ضخامت ۷.۱۴ میلیمتر انتقال داده می‌شود.

هم‌اینک تصفیه‌خانه زاهدان با حجم ورودی هفت هزار و ۹۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز فعالیت دارد.

معاون اجرایی رییس جمهور در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی زاهدان مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، معاونان استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت.

وی ابتدا با حضور در گلزار شهدای بهشت مصطفی (ص) زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

بازدید از کمربندی غربی شهر زاهدان، تصفیه خانه زاهدان، نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان، پروژه های طرح نهضت ملی مسکن، بزرگراه زاهدان- خاش و راه آهن زاهدان- خاش، بازدید از ورزشگاه ۴۵۰۰ نفری دهکده المپیک زاهدان، بازدید از فروشگاه‌ها موادغذایی اتکا و رفاه از مهمترین برنامه های سفر یکروز معاون اجرایی رییس جمهور به سیستان و بلوچستان است.

همچنین شرکت در جلسه شورای راهبردی، بازدید از حاشیه شهر زاهدان و جلسه بررسی مصوبات سفر رییس جمهوری به سیستان و بلوچستان و جلسه تنظیم بازار این استان از دیگر برنامه‌های سفر معاون اجرایی رییس جمهور به زاهدان است.