عبدالعزیز عبدالهی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و تجارب  سال‌های گذشته در برخی مناطق شهر گناوه همانند محله حرم به حرم،  سادات و مناطق شرقی بلوار امام علی(ع) دچار افت فشار و قطعی آب بودند که با تلاش تیم‌های اجرایی آبفا تمام سعی خود را انجام خواهیم داد تا  شهروندان  در این فصل دغدغه قطعی آب را نداشته باشند

وی گفت: با بررسی های به عمل آمده محلات حرم به حرم،  پشت اداره جهاد کشاورزی و خیابان فضیلت چندین سال مشکل آب با فشار مناسب دارند و برای حل آن راهکارهایی در دستور کار قرار گرفته است.

عبدالهی اظهارداشت: در قسمت تاسیسات آبرسانی امامزاده که ازطریق تانکرها در قبل آبرسانی صورت می گرفت ، پمپ هایی ضعیف بکار گرفته شده بود  که به یک دستگاه پمپ قوی تجهیز شده و درخواست یک پمپ دیگر نیز داده شده است که با راه اندازی آن پیش بینی می‌شود  ۹۹ درصد  مشکل آب این محلات برطرف و با فشار بالا داشته باشند.

وی ادامه داد: طرح دیگری در دستور کار قرار دادیم که اگر راهکار اولی پاسخ نداد انجام خواهد شد.

 مدیر آب و فاضلاب گناوه  از  شهروندان خواست ضمن رعایت مدیریت در مصرف بهینه آب بخصوص در فصل تابستان ، مشکلات قطعی یا افت فشار آب را   به شماره ۱۲۲ اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت تیم‌های این مدیریت  جهت بررسی و رفع مشکل اقدام کنند.

وی  گفت: در بحث روستایی نیز فعالیت‌های اداره آب شهرستان در جهت رفع نواقص و مشکلات سال‌های گذشته شروع شده است و به تدریج اقدام به رفع مشکل آبرسانی تمام روستاهای شهرستان خواهیم کرد.

مدیر آب و فاضلاب گناوه با بیان اینکه روزانه ۲۳ هزارمترمکعب آب به شهر تزریق می شود،  افزود: تعداد اشتراک آب در این منطقه ۳۷ هزار و ۳۰۰ مشترک است.

شهرستان گناوه با جمعیت ۱۰۵ هزارنفر در شمال استان بوشهر قرار دارد و آب شرب آشامیدنی آن به علت کمبود و محدودیت منابع آبی از طریق خط کوثر در حوزه استان کهگیلویه و بویراحمد تامین می‌شود.