به گزارش ایرنا «مهدی رشیدپور» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا به کاهش شدید آبدهی سراب قنبر اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سراب قنبر منبع اصلی تامین کننده آب جنوب شرقی منطقه یک شهر کرمانشاه است که در پی خشکسالی چند سال اخیر آبدهی این سراب به ۴۰ لیتر بر ثانیه رسیده، شرکت آب و فاضلاب استان جهت جبران کمبود آب سراب و کاهش ساعات قطعی و افت فشار در این مناطق نسبت به مدار آوردن یک دستگاه الکتروپمپ در تصفیه خانه آب شهید نظری اقدام کرد.

به گفته وی با افزایش ظرفیت پمپاژ تصفیه خانه شهید نظری ۱۰۰ لیتر بر ثانیه آب از فاز ۲ این تصفیه خانه به مخزن کوثر وارد می شود که تا حدودی جبران کننده کمبود آب سراب قنبر است.

رشیدپور تاکید کرد در صورت رعایت الگوی مصرف تا شروع پیک مصرف از قطعی های موردی روزانه در قسمت های جنوب شرقی منطقه یک شهر کرمانشاه کاسته خواهد شد.

وی در پایان به در پیش بودن فصل گرم سال و احتمال ایجاد تنش آبی اشاره کرد و افزود: مشترکان می توانند با رعایت الگوی صحیح مصرف و جلوگیری از مصارف غیر ضروری همچون شستشوی فرش، پتو، پرده و .... با آب شرب، همکاری لازم را به منظور گذر از فصل گرم سال با کمترین تنش آبی با پرسنل شرکت آبفا استان داشته باشند.

بیش از ۳۰۰ هزار مشترک از ۵۴۰ هزار مشترک آب استان دارد مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.