شهرری - ایرنا - مدیر امور آبفای کهریزک از توابع شهرستان ری گفت: با اتصال چهار حلقه چاه آب آشامیدنی باقرشهر به مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی شهر کهریزک، مشکلات کمبود آب آشامیدنی این شهر تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

امید صابری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تامین منابع آب پایدار و رفع دغدغه چندین ساله شهروندان کهریزک در زمینه کمبود آب آشامیدنی اظهار داشت: چاه های شماره ۱۰، ۱۸، ۲۳ و ۲۴ باقرشهر به مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی شهر کهریزک وصل شدند و امکان بهره برداری از این چاه ها در آینده نزدیک فراهم شد.

وی با بیان اینکه برای رفع کامل مشکل کمبود آب آشامیدنی شهر کهریزک یک طرح بزرگ انتقال آب پیش بینی و در حال اجرا است؛ افزود: طرح اتصال شبکه توزیع آب کهریزک به شبکه تامین و انتقال آب آشامیدنی باقرشهر چند ماه است که از سوی شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران در حال انجام است.

به گفته مدیر امور آبفای شهر کهریزک، این طرح هم اکنون با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی مراحل پایانی خود را سپری می کند.

وی زمان پایان عملیات اجرایی این طرح را نیمه خردادماه آینده اعلام کرد و اظهار داشت: با اجرای کامل این طرح و اتصال شبکه توزیع آب شهر کهریزک به شبکه تامین و انتقال آب باقرشهر، مشکل تامین پایدار آب کهریزک به ویژه در فصل گرم سال برطرف خواهد شد.

صابری  با اشاره به کمبود شدید منابع آبی در جنوب تهران و لزوم صرفه جویی حداکثری شهروندان خاطرنشان کرد: شهرهای جنوبی تهران به ویژه شهر کهریزک به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی با کمبود شدید منابع آبی رو به رو هستند.

وی تنها راه مقابله با کمبود منابع آبی را مدیریت مصرف و حس مسئولیت‌پذیری شهروندان دانست و گفت: برای مواجه نشدن با کم آبی و سپری کردن بدون تنش فصل گرم سال، همچنان نیازمند همراهی و همکاری مردم و شهروندان در رعایت الگوهای مصرف و صرفه جویی حداکثری هستیم.

به گزارش ایرنا، امور آب و فاضلاب کهریزک آبفای منطقه۶ تهران در جنوب شهرستان ری واقع است و جمعیت شهری و روستایی  بالغ بر۸۱ هزار  نفر (۶۶ هزار نفر شهری و ۱۵هزار و ۴۰۰ نفر روستایی) را زیر پوشش خدمات رسانی دارد.