مراد محمودی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر چه در زمستان سال آبی جاری بارش‌هایی در استان ثبت شد اما در بهار بارش‌ها بسیار ناچیز بوده به نحوی که این استان کم‌بارش ترین استان کشور اعلام شد.

وی ادامه داد: از آنجا که بارش مناسبی در بهار امسال نداشتیم، چشمه‌های تامین‌کننده آب تغذیه نشده است و از آنجا که تامین‌کننده آب بسیاری از روستاهای استان چشمه‌ها به شمار می‌رود در تابستان برای تامین آب روستاها با چالش جدی روبرو می‌شویم.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در حال حاضر در شهرهای شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و بن و روستاهای خانمیرزا، لردگان و اردل با تنش آبی روبرو هستیم و پیش‌بینی می‌شود تعداد شهرها و روستاهای با تنش آبی در تابستان افزایش پیدا کند.

محمودی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی سیار می‌شود، اظهار داشت: این تعداد در تابستان به ۲۰۰ روستا افزایش پیدا می‌کند.

وی به راهکارهای این شرکت برای کنترل تنش آبی در استان اشاره کرد و گفت: وارد مدار کردن و اجاره چاه جدید و افزایش پمپاژ چاه‌ها از جمله این راهکارها به شمار می‌رود اما کارایی آن منوط به اینست که منابع آبی کافی داشته باشیم.

به گزارش ایرنا بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، چهارمحال و بختیاری در فروردین امسال کم‌بارش ترین استان کشور اعلام شد.

این استان از سال ۸۶ تاکنون با پدیده خشکسالی روبرو است و در سال آبی جاری نیز بارش‌ها در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۱۳ درصد کاهش دارد.