خالی بودن سه چهارم ظرفیت سدهای گلستان

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: با وجود آبگیری ۲ میلیون متر مکعبی سدهای استان در بارندگی‌های اخیر همچنان سه چهارم ظرفیت سدها خالی است.

جواد تیموری افزود: از ظرفیت ۲۴۵ میلیون متر مکعبی ۱۴ سد در حال بهره برداری استان تنها ۵۸ میلیون متر مکعب معادل ۲۴ درصد تاکنون آبگیری شده و ۷۶ درصد آن خالی است و امیدواریم با تداوم بارندگی‌ها کمبودهای منابع آبی در شرایط خشکسالی موجود رفع شود.

پیش بینی بارندگی دوباره در گلستان

کارشناس هواشناسی گلستان از آغاز دوباره بارندگی از فردا در استان خبر داد و گفت: پس از چندین روز ناپایداری، امروز جوی پایدار با افزایش دما در استان حاکم بود به طوری که در برخی مناطق استان بیشینه دما ممکن است به بالای ۳۰درجه سانتی گراد هم برسد.

مریم نیکزادفر افزود: از صبح فردا با شمالی شدن جریانات برای استان وزش باد به نسبت شدید، افزایش ابر، بارش پراکنده و مواج شدن دریا پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: موج اصلی بارش‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه اتفاق خواهد افتاد و در این مدت دمای هوا نسبت به امروز ۱۰ درجه سانتی گراد خنک‌تر خواهد شد.

تسهیل در شرایط تاسیس شرکت حمل و نقل در گلستان

رییس اداره حمل و نقل کالا گلستان از تسهیل در ضوابط تاسیس شرکت حمل و نقل سبک برون شهری خبر داد و گفت: بر اساس ضوابط جدید، تعداد ناوگان حمل و نقل از ۱۰ دستگاه به چهار دستگاه کاهش یافته است.

محسن یازرلو اظهارداشت: علاوه بر این، با ۲۵ مترمربع فضای دفتر می‌توان تقاضای تاسیس ارائه کرد.

آبرسانی سپاه نینوا به حدود ۵۰۰ روستای گلستان

تفاهم نامه آبرسانی به حدود ۵۰۰ روستای گلستان بین سپاه نینوا و شرکت آب و فاضلاب استان امضا شد.

سردار علی ملک شاهکوهی فرمانده سپاه نینوا گلستان اعلام کرد: بر اساس این تفاهم نامه، مقرر شد با اجرای آبرسانی در سالجاری، حدود ۶۰۰ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شوند.

آغاز طرح بررسی کیفیت آرد و نان تولیدی گلستان

سرپرست اداره کل استاندارد گلستان از آغاز طرح بررسی کیفیت آرد و نان تولیدی استان خبر داد و بیان کرد: این مجموعه به عنوان عضوی از شورای آرد و نان استان، بررسی کیفیت آرد، تناسب آرد و نان تولیدی، کیفیت سبوس، میزان نمک، وضعیت ظاهری نان، میزان کالیبره بودن ترازوی مورد استفاده، وضعیت استاندارد فرهای مورد استفاده و برخی شاخص‌های دیگر در نانوایی‌ها را آغاز کرد.

سید مهدی حسینی گفت: این طرح به مدت ۱۰ روز در دو نوبت صبح و عصر با حضور کارشناسان اداره کل استاندارد و اتحادیه خبازان استان انجام و نتایج در پایان به مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد. 

کاهش هزینه‌های دادگستری گلستان با استفاده از انرژی خورشیدی 

رییس کل دادگستری گلستان گفت: با بهینه سازی مصرف و استفاده از انرژی‌های پاک پارسال ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از هزینه‌های دادگستری‌های استان کاهش یافت. 

حیدر آسیابی افزود: این مبلغ صرفه جویی، برای اقدامات عمرانی و بهبود زیرساخت‌های اداری استان هزینه شد.

وی ادامه داد: نصب صفحه‌های خورشیدی در دادگستری و دادسرای ۶ حوزه قضایی برای تامین برق، استفاده از پست قضایی، حذف نامه نگاری‌های کاغذی و جایگزین کردن ابلاغ اینترنتی با ابلاغ کاغذی از جمله اقدامات دادگستری استان برای استفاده بهینه از منابع و صرفه جویی است. 

دستگیری عامل چاقوکشی در مینودشت 

سرهنگ علی اکبر بای فرمانده انتظامی مینودشت گفت: پس از اعلام مرکز ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد چاقوکشی در یکی از محلات  شهرستان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۱ شهید رجایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه متهم پیش از حضور ماموران از محل متواری شده بود، افزود: با انجام تحقیقات میدانی عامل چاقوکشی شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی مینودشت تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه پلیس به بزه ارتکابی اعتراف و علت و انگیزه خود را اختلافات شخصی اعلام کرد.

واریز ۸۰ میلیارد ریال از محل اجرای مالیات ارزش افزوده به حساب شهرداری آزادشهر 

حسین یازرلو رییس اداره امور مالیاتی آزادشهر اعلام کرد: سال گذشته بیش از ۸۰ میلیارد ریال از عوارض ارزش افزوده، به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان برای کمک به عمران و آبادانی واریز شد. 

وی افزود: از این میزان حدود ۴۱ میلیارد ریال سهم آزادشهر، ۹ میلیارد ریال سهم نگین شهر، چهار میلیارد ریال سهم نوده خاندوز و حدود ۲۶ میلیارد ریال سهم دهیاری‌ها بوده است.