سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست در مجلس شورای اسلامی  روز پنجشنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از مشکلات جدی در سال جاری، همین بحث خشکسالی و کم آبی هاست، برنامه ریزی هایی از گذشته برای مواجهه با شرایط کنونی انجام نگرفته است.

وی یادآور شد: این برنامه ریزی ها باید به نحوی انجام می شد که بتوان بحران خشکسالی در سال جاری را پشت سر گذاشت و منابع آبی مورد نیاز را تامین کرد.

رفیعی اظهارداشت: در بازدیدهای انجام شده از پروژه های نیمه کاره، شاهد کوتاهی های بسیار در اجرای طرح های عمرانی بخش آب در سالهای قبل  بودم.

این نماینده مجلس تکمیل نکردن تصفیه خانه سد ماملو را یکی از این کوتاهی ها برشمرد و گفت: اکنون  دولت میراث دار همین کوتاهی ها و پروژه های نیمه تمام است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون منابع آبی سد ماملو به صورت طبیعی تصفیه می شود و از سوی دیگر نیز تراز آبی این سد نیز به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

رفیعی ادامه داد: در صورتی که این تصفیه خانه تکمیل نشود، تامین آب آشامیدنی به این طریق می تواند عوارض بسیار بدی برای تهران داشته باشد.

رییس فراکسیون محیط زیست در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از آب آشامیدنی استان تهران از محل سد ماملو تامین می شود، ضرورت دارد تا هرچه سریعتر تصفیه خانه آب بر روی رودخانه ماملو تکمیل شود.

وی بر لزوم تکمیل سایر تصفیه خانه ها در مناطق مختلف تهران تاکید و اعلام کرد: تکمیل نشدن و به بهره برداری نرسیدن این تصفیه خانه ها می تواند مشکل تامین آب را برای ما چند برابر کند.

سد شهید ماملو در جنوب شرق استان تهران قرار دارد .