حمید سیلاوی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در زمینه تامین آب شرب در این شهرستان با آن مواجه هستیم مشکل شکستی و خرابی شبکه آبرسانی در برخی نقاط است.

وی گفت: برای رفع این مشکل کار اصلاح شبکه آب این شهرستان در دست اجرا است و کل شبکه که حدود ۲۰۰ کیلومتر است باید اصلاح شود.

فرماندار دشت آزادگان با اشاره به تامین آب این شهرستان از طرح آبرسانی غدیر بیان کرد: از سال گذشته تامین آب شرب شهرستان های دشت آزادگان، حمیدیه و هویزه از طرح غدیر آغاز شد و در این طرح آب مورد نیاز این مناطق از سد کرخه به سد دز منتقل شده است.

سیلاوی افزود: با تاسیس ایستگاه مرکزی شهدا کار توزیع آب به این سه منطقه انجام می شود.

فرماندار شهرستان دشت آزادگان ادامه داد: در این طرح از ایستگاه شهدا یک خط به سمت شهرستان هویزه منتقل شد که آب مورد نیاز این شهرستان و روستاهای آن را تامین می کند.

وی گفت: همچنین یک خط انتقال ، آب را از تاسیسات شهدای سوسنگرد به سمت حمیدیه در تاسیسات شهید هاشمی این شهرستان منتقل می کند، این خط انتقال آب برخی روستاها و شهرهای شهرستان حمیدیه و مسیر الله اکبر را تغذیه می کند اما همچنان روستاهایی در این شهرستان وجود دارد که از این طرح تامین آب نمی شوند.

وی گفت: یک تاسیسات آب نیز از ایستگاه شهدای هویزه به سمت شهر بستان از توابع شهرستان دشت آزادگان تا نقطه صفر مرزی در چذابه کشیده شده است که آب این مناطق را تامین می کند.

فرماندار دشت آزادگان اظهار داشت: یک خط انتقال آب نیز به سمت پایانه شیب عراق اجرا شده که در زمان برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی و تردد زائران مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلاوی اظهار داشت: ۲ روستا در شهرستان دشت آزادگان وجود دارد که مشکل تامین آب دارند و شبکه آب آن ها فرسوده است.

تا کنون مناطقی از شهرستان های دشت آزادگان، حمیدیه، هویزه، شادگان، آبادان ، خرمشهر و اهواز زیر پوشش طرح آبرسانی غدیر قرار گرفته اند.