محمد هادی ایمانیه استاندار فارس به همراه اتابک جعفری رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور در سفر به کلان‌شهر شیراز ، لطف الله شیبانی فرماندار شیراز، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولین استانی و مدیرعامل آبفا شیراز و از روند اجرایی پروژه‌های آبفا در بخش آب و فاضلاب بازدید کرد.
در این بازدیدهای میدانی، طرح فاضلاب روستاهای شرق شیراز، پروژه اجرای مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی حسین‌آباد، تصفیه‌خانه فاضلاب شرق شهر صدرا، اجرای خط دوم انتقال آب سد درودزن و نیز روند اجرایی پروژه‌های آب و فاضلاب بافت قدیم مورد بازدید قرار گرفت.

استاندار فارس در حاشیه این بازدید، خشکسالی های نزدیک به یک دهه‌ی اخیر را یکی از مسائل بحرانی استان عنوان کرد و گفت: متاسفانه فارس در سه حوزه کشاورزی، صنعت و بویژه آب آشامیدنی دچار مشکل است؛ با تدابیر صورت گرفته توسط دولت سیزدهم و تلاش های جهادگونه‌ی وزارت نیرو، تامین آب آشامیدنی در روستاها و شهرهای استان در دستور کار قرار گرفت‌ و با سرعت پیش می رود.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه درابتدای سال یک هزار روستای استان از تنش آبی رنج می بردند، افزود: آبفای استان و آبفای شیراز به همراه بسیج سازندگی استان در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) به تدریج در حال رفع کردن این موارد هستند که امیدواریم با تلاش های خوبی که در حال انجام است در تابستان سال آینده با مشکلات خیلی کمتر در حوزه آب آشامیدنی مردم مواجه باشیم.

وی با اشاره به اینکه عملیات لوله گذاری خط دوم انتقال آب از سد درودزن با جدیت در حال انجام است، اظهار داشت: امیدواریم قبل از تابستان ۱۴۰۲ این خط بصورت کامل مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
نماینده عالی دولت در فارس اشاره ای به تاسیسات آبی واقع در حسین آباد شیراز کرد و گفت: با همت عزیزان شرکت آب و فاضلاب شیراز، مخزن این مجموعه تا پایان سال به بهره‌برداری می رسد تا به منظور ذخیره سازی و مخلوط کردن آب چاه و آب سد و افزایش کیفیت آب مصرفی شهروندان مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه، پساب تصفیه خانه ها باید به فضاهای سبز، باغ شهری ها، گلخانه ها و صنعت اختصاص یابد، تصریح کرد: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در برنامه هفتم توسعه و بودجه ۱۴۰۲ بصورت ویژه به این مسئله توجه داشته باشند ونسبت به وضع قوانین در این خصوص اقدام نمایند.

استاندار فارس در انتها با بیان اینکه جهان بیش از اینکه به فکر تولید و تامین آب باشد، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف در بخش های کشاورزی، آشامیدنی و صنعت را در پیش گرفته است از مردم استان خواست مدیریت مصرف را که شرط عقل و منطق است سرلوحه خود قرار دهند.

اتابک جعفری، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم در حاشیه این بازدیدها به پیشرو بودن شرکت آبفا شیراز در ارائه خدمات به مردم تأکید کرد و از تخصیص اعتبار برای انجام پروژه‌ها خبر داد.
مدیرعامل آبفا کشور بعد از بازدیدهای میدانی پروژه‌ها و اقدامات آبفا شیراز در جلسه‌ای که در ستاد شرکت با حضور مدیرعامل و معاونین شرکت برگزار شد ضمن تقدیر از آبفا شیراز برای اقدامات صورت گرفته بر تسریع در اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب کلان‌شهر شیراز تأکید کرد.

خط دوم آبرسانی به شهرشیراز از سد درودزن از سال ۱۳۹۰ با هدف انتقال سه مترمکعب بر ثانیه آب آغاز شده و فاز نخست آن به بهره برداری رسیده است این خط دارای یک مسیر لوله ۵۷ کیلومتری از محل سد تا مخازن معالی آباد است.

قول استاندار فارس برای رفع مشکل کمبود آمبولانس بیمارستان جنت
بنا بر گزارش دریافتی دیگری، استاندار فارس در نشست بررسی مسائل درمانی جانبازان و ایثارگران که در بیمارستان جنت شهر شیراز برگزار شد، گفت: عزت، عظمت و استقلال امروز کشور، ثمره‌ی تدبیر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، رهنمودهای مقام معظم رهبری و فداکاری های ایثارگران بوده است.

ایمانیه افزود: عزت، عظمت و استقلال امروز کشور، ثمره‌ی تدبیر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، رهنمودهای مقام معظم رهبری و فداکاری های ایثارگران بوده است.
استاندار فارس افزود: باهمکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بنیاد شهید کشور مشکل کمبود آمبولانس بیمارستان جنت برطرف خواهد شد.

ایمانیه با بیان اینکه فارس قطب پزشکی جنوب کشور است و می تواند در تولید تجهیزات‌ پزشکی بصورت جدی سرمایه گذاری کند، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری بنیاد شهید و پارک علم و فناوری استان شرایط را برای حضور متخصصان و سرمایه گذاران برای تولید تجهیزات فیزیوتراپی و بازتوانی در فارس فراهم نمایند؛ تحقق این مهم علاوه براینکه مشکل تامین تجهیزات ایثارگران حل می کند، بخشی از نیاز کشور را نیز مرتفع می سازد.

وی افزود: مدیریت ارشد استان نیز نسبت به تخصیص زمین و تامین آب، برق و گاز برای این مجموعه ها حمایت خواهد کرد.
استاندار فارس همچنین از تکمیل ساختمان نیمه کاره‌ موجود در بیمارستان جنت، توسط یکی از شرکت های خصوصی مستقر در استان با تامین اعتبار از جانب استانداری فارس خبر داد و افزود: ساختمان مرکز سلمان فارسی که اردوگاه همراه جانبازان است، نیز توسط این شرکت تکمیل خواهد شد.
وی از مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان خواست پیشرفت مسائل مطرح شده را بصورت ماهانه به وی گزارش دهد.