به گزارش ایرنا، شهرام مهدوی مطلق سه شنبه شب در جمع مردم این منطقه اظهار کرد: ️افزون بر ۲ هفته هست که بخش زیادی تقریبا اکثریت غالب روستاهای لوداب و چند روستای کهگیلویه به دلیل سرقت همزمان سه ترانس برق ایستگاه پمپاژ مخزن آبریز،با مشکل قطعی کامل آب شرب روبرو شده بودند .

وی افزود: متاسفانه علاوه بر مساله سرقت و جو روانی ،مطالبات دو شرکت آب و فاضلاب و برق استان از همدیگر نیز در سرعت رفع مشکل نیز تاثیر گذاشت.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: با پیگیری های متعدد حوزه عمرانی استانداری و فرمانداری بویراحمد دو ایستگاه اولیه راه اندازی و ایستگاه سوم نیز امروز در منطقه آبریز و مله سبز مجددا نصب و راه اندازی شد.

مهدوی مطلق عنوان کرد: از فردا آب تمام روستاهای بخش لوداب و چند روستای کهگیلویه وارد مدار می شود. ️

فرماندار بویراحمد همچنین از شرکت آب و فاضلاب شهرستان خواست تا نسبت به نصب و جوشکاری حفاظ مناسب برای ایستگاه های پمپاژ آب در اسرع وقت اقدام کند .

یکشنبه یازدهم مهر ماه ۱۴۰۱ بود که خبرگزاری ایرنا مرکز یاسوج خبری مبنی بر قطع آب این تعداد روستا منتشر و برای رفع مشکل این روستاها مطالبه گری کرده بود.

ترانس ایستگاه پمپاژ اول در تاریخ بیست و نهم آذر، ایستگاه دوم در تاریخ سوم دی ماه و ترانس ایستگاه سوم در تاریخ پنجم دی ماه به سرقت رفته بود.

بیش از ۸۵۰ مشترک در این ۲۸ روستای بخش لوداب تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد هستند.

بخش لوداب از توابع شهرستان بویراحمد با ۱۲۸ روستا و جمعیتی نزدیک به ۲۰ هزار نفر در۲۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که آخرین روستای این بخش با مرکز استان نزدیک به چهار ساعت مسافت دارد.