به گزارش ایرنا، محسن قمشی روز شنبه در آئین بهره برداری از طرح آبرسانی به ۱۶ روستا از دهستان دودانگه ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، شتاب در خدمت رسانی و تجلی عملکرد انقلابی را از شاخصه های دولت سیزدهم برشمرد و اظهار داشت: در دولت سیزدهم تسهیل شرایط و تسریع در اجرای طرح های عمرانی و خدماتی نمود چشمگیری داشته است.

قمشی بیان کرد: در این طرح ۱۱ کیلومتر خط انتقال با لوله ۲۰۰ و ۲۵۰ میلی متر پلی اتیلن اجرا شده است و جمعیت تحت پوشش بهره مند از این طرح ۶ هزار نفر در  ۱۶ روستای این دهستان است.

وی در ادامه از مسئولین شهرستان بویژه نماینده و فرماندار بدلیل همراهی و مساعدت حداکثری در اجرای طرح های آبرسانی منصوریه و دودانگه تشکر کرد و گفت: خداوند را شاکریم که پس از تلاش های بی وقفه و رفع موانع متعدد توانستیم خدمتی ماندگار به مردم شریف دهستان دودانگه ارائه کنیم و در صددیم به سرعت طرح های تازه شروع شده را به نتیجه برسانیم.

قمشی تصریح کرد: با برنامه انجام شده چند پروژه در شهرستان بهبهان کلید خورده است که در حال حاضر طرح آبرسانی به پنج روستای تشان غربی که از محل مسئولیت اجتماعی پالایشگاه بیدبلند یک، تامین لوله شده به سرعت در حال انجام و کل طول خط انتقال هفت کیلومتری این پروژه حفاری شده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب آبفا خوزستان گفت: طرح های آبرسانی به روستاهای گرمز به طول چهار هزار و ۲۰۰ متر و ویسی به طول ۲ هزار و ۲۰۰ متر در حال اجرا است و حفاری خط انتقال روستای گرمز کاملا انجام شده و در حال لوله گذاری می باشد و طرح در روستای ویسی در مرحله حفاری است.

قمشی افزود: حفاری و لوله گذاری طرح آبرسانی به روستای اسدآباد به طول ۹۰۰ متر انجام شده و طی روزهای آینده مخزن بتنی ۱۲۰ مترمکعبی روستا پس از آب بندی وارد مدار بهره برداری می شود.

وی  رفع دغدغه و نگرانی اهالی روستای کره سیاه را ضروری دانست و تصریح کرد: مناقصه تامین ۲ هزار و ۵۰۰ متر لوله پلی اتیلن انجام و پیمانکار مشخص شده، به محض تولید روند اجرایی پروژه آغاز می شود.

معاون بهره برداری و توسعه آب آبفا خوزستان به وضعیت طرح های آبرسانی در حوزه زیدون اشاره کرد و گفت:پروژه احداث خط انتقال گنجیکان به شله زار جهت اجرایی شدن و تعیین پیمانکار بزودی به مناقصه گذاشته می شود و پروژه ایستگاه پمپاژ گنجیگان و عملیات احداث خط انتقال از مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی به ۲۴ روستای جنوبی زیدون توسط پیمانکار در حال انجام است.

قمشی تکمیل و بهره برداری از مخزن ۱۰۰ مترمکعبی روستای پاردایس را قریب الوقوع دانست و ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همراهی همه مسئولین استان و شهرستان شاهد اتفاقات خوبی در بهبهان باشیم.