حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری روز جمعه در ششمین جلسه شورای اداری که با حضور معاون اجرایی رییس جمهور برگزار شد، مشکلات فاضلاب شهری را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: منطقه پردیسان، بلوار ۱۵ خرداد، خیابان امام، نیروگاه، شهرک قدس و بسیار از مناطق دیگر با مشکلات عدیده فاضلاب روبه‌رو هستند.

وی تصریح کرد: برای حل مشکل فاضلاب قم ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه به‌صورت فوری و یکهزار میلیارد تومان نیز جهت تکمیل آن موردنیاز است که تأمین این رقم از توان استان خارج است.

وی در ادامه بابیان اینکه طولانی شدن پروژه‌های عمرانی سبب افزایش هزینه‌ها شده و اجحافی در حق بیت‌المال و مردم می‌شود، تصریح کرد: قطار سریع‌السیر تهران- قم اصفهان باوجود اجرای ۱۶۰ کیلومتر از آن و صرف هزینه‌های زیاد شاهد عدم وحدت رویه در بین دولتمردان با سایر دستگاه‌ها جهت تکمیل به‌موقع است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به هر میزان که بهره‌برداری از این طرح کلان طولانی شود شاهد افزایش هزینه‌ها خواهیم بود.

ذوالنوری ادامه داد: پیمانکاران کمربندی دوم استان قم نیز فعالیت عمرانی خود را به خاطر مسائل مالی رها کرده‌اند، عدم تأمین تسهیلات بانکی عامل مهم این رکود در این طرح اجرایی است.

وی خاطرنشان کرد: پیشرفت طرح فرودگاه و تعیین تکلیف کلی آن رضایت‌بخش است اما در خصوص مونوریل پیشرفت خاصی ازنظر اجرایی،حاصل نشده است.

ذوالنوری با تاکید بر اینکه گردشگری زیارت را رکن اصلی توسعه قم یادکرد و گفت: هم‌اکنون قم فاقد زیرساخت‌های اولیه جذب و ماندگاری مسافران و زائران ورودی است و روند ساماندهی پروژه‌های اطراف حرم نیز به‌کندی پیش می‌رود.