به گزارش خبرنگار ایرنا، این روزها خبر بحران کم آبی در کشور، موضوعی داغ و مورد بحث است، در این ایام و با توجه به گرم شدن هوا، درباره کم‌آبی، خشکسالی و مواردی از این قبیل مطالب زیادی مشاهده می‌کنیم، کارشناسان این حوزه می‌گویند که در سال جاری متوسط بارندگی کاهش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته، امری که در روزهای اخیر باعث شده است تا بسیاری از شهرها در وضعیت بحرانی به سر ببرند.

توجه به این نکته از این نظر حائز اهمیت است که اگر در این خصوص تدابیر و اقدمات لازم اندیشیده و دستورالعمل‌ها اجرایی نشود، مساله بحرانی‌تر شده و تبعات آن نه تنها این تعداد شهر بلکه ممکن است سایر شهرهای کشور را نیز دربر بگیرد.

در اینجا مهمترین مساله این است که همه باید باور داشته باشیم که آب نیست و شرایط خشکسالی در استان ایلام حکمفرما شده است، در وصف کم آبی در استان ایلام همین بس که حتی در برخی مناطق شهری پر بارش‌ترین شهرستان‌های استان آبرسانی تانکری انجام می شود و برای اینکه بیشتر باور کنیم که وضعیت بحرانی است ذخیره آب سدهای استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۳۰ درصدی تاکنون مواجه بوده است.

در تازه‌ترین گزارش‌های بدست آمده توسط خبرنگار ایرنا، استان ایلام با کاهش ۶۳.۲ درصدی بارندگی نسبت به میانگین بلند مدت مشابه در صدر استان های خشک کشور قرار گرفته است.