بهروز محمدزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اقدامات انجام شده برای اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب خاورشهر اشاره کرد و گفت: در این زمینه مشکل خط انتقال آب ۱۱۰ میلی متری خاورشهر به کوهساران و مرکز بزرگ بازپروری معتادان شهید زیادیان، پس از بازدید و شناسایی محل شکستگی که به دلیل قرار گرفتن در نیزار های انبوه مخفی مانده بود، با ترمیم و تعمیر محل حادثه دیده برطرف شد.

وی ضمن اشاره به رفع مشکلات شبکه توزیع آب خاورشهر در خیابان شهید مهدی دوست و برطرف کردن نارضایتی شهروندان از کمبود فشار و گرمی آب آشامیدنی اظهار داشت: برای رفع این مشکل، با انجام عملیات سه راه گیری و اتصال خط ۱۰۰ میلی متری از جنس آزبست به خط لوله اصلی ۲۰۰ میلی متری پلی اتیلن، مشکل افت فشار آب این خیابان برطرف شد.

محمد زاده ادامه داد:  به دلیل رینگ شدن و چرخش آب در شبکه، مشکل گرمی آب نیز مرتفع و شهروندان از آب خنک و گواراتری بهره مند شدند.

وی همچنین به بخشی از شبکه قدیمی و فرسوده خیابان ولی عصر قیام‌دشت که به طور مداوم دچار شکستگی می شد و خدمات رسانی به مشترکان را با مشکلاتی مواجه کرده بود اشاره و خاطرنشان کرد: با انجام عملیات حفاری و لوله گذاری به طول ۲۰ متر و اتصال خط جدید ۱۰۰ میلی متری از جنس چدن داکتیل اصلاح و بازسازی شد.

مدیر امور آبفای خاوران آبفای منطقه ۶ تهران یادآو شد: با توجه به در پیش بودن فصل گرم سال، دیزل ژنراتور چاه شماره یک خاورشهر که تامین کننده بخشی از کمبود آب روستاهای تابعه در زمان های اوج مصرف است؛ تعمیر، نوسازی و آماده بهره برداری در زمان های اوج مصرف و قطعی برق در فصل گرما سال شد.

امور آبفای خاوران شرکت آبفای منطقه ۶ تهران- شهرری به  ۱۸ هزار و ۷۰۰ مشترک آب شهری و روستایی در شهرهای خاورشهر و قیام دشت در جنوب شرق تهران خدمات رسانی می کند.